9 Ekim 2015

Vize Bilgileri
Seyahat Sigortası
Vize Rejimi Tablosu
Jules Verne olarak müşterilerimize gerek bireysel gerekse grup olarak, seyahatlerinde kendilerini sağlık konusunda güvence altına almaları için "Seyahat Sağlık Sigortası" önermekteyiz.

Bu sigortalar yurtdışında hastalanmak veya kaza geçirmek nedeniyle oluşacak giderleri ve nakil masraflarını limitleri dahilinde karşılamaktadırlar.

Konsolosluklar Tarafından Talep Edilen Sigortalar

Schengen ülkeleri; seyahat edecek olan şahıslardan, tüm Schengen ülkelerini ve orada kalmayı düşündükleri süreyi kapsayacak şekilde yaptırılmış olan sağlık sigortası belgesinin ibrazını esas itibariyle istemektedirler. Ticari amaçlı uzun süreli vize başvurularında, ilk seyahatin tüm kalış süresini kapsayan bir sağlık sigortasının belgelenmesi şart olup, özellikle bazı Schengen ülkeleri ve seyahat sağlık sigortası talep eden ülkelerin konsoloslukları, daha sonraki her seyahatin kalış süresini içeren benzer bir sigortanın yaptırılması gerektiği hakkında bilgilendirildiklerini ve sigortanın belgesinin hudut kapılarındaki muhtemel kontroller için yanlarında taşımalarını gerektiğini ifade eden bir yazılı beyanname istemektedirler.

Bu amaçla yaptırılacak Sağlık Sigortası en az aşağıda belirtilen hizmetleri kapsamalıdır:
  Tüm Schengen Ülkeleri için geçerli olmalı
  Acil tıbbi müdahale ve hastanede acil yatılı tedavi
  masraflarını içermeli
  Hastalık durumunda vatanına nakil masraflarını kapsamalı
  Asgari teminat limiti 30.000,- Euro (yazı ile: Otuzbin Euro) olmalıdır.

Tarafımızdan Seyahat Sağlık Sigortası yapılması talebini yapan müşterilerimiz için sigorta poliçeleri başvurularında belirttikleri dönemler ve konsoloslukların isteğine göre değerlendirilip uzun süreli yapılmaktadır ve sistem gereği poliçelerin tutarlarının iadeleri olmamaktadır. Genel olarak seyahat sağlık sigortasının geçerlilik süresi kadar vize verildiğinden normal müracaatlarınız ve 3-5 günlük vize talepleriniz için; 1 hafta veya 15 günlük, uzun süreli müracaatlarınız için; 6 aylık veya 1 yıllık yukarıdaki şartları içeren poliçe düzenlettirmenizi veya tarafımıza danışmanızı öneririz.

Schengen bölgesinin sınırlarını oluşturan ülkelerin pasaport kontrolünü yapan yetkililer, yukarıda belirtilen hususlara uyulmasına çoğu zaman dikkat etmekte ve ilave olarak Schengen vizesinin yetkili ülke (gidilen ilk ülke) tarafından verilmediğini tespit etmeleri halinde bu görevliler, söz konusu şahsın veya şahısların ülkeye girişini yasaklama hakkına sahiptirler.

JULES VERNE AIG SİGORTAYLA BU KONUDA İŞ BİRLİĞİ YAPMAKTADIR. LÜTFEN SEYAHAT DANIŞMANINIZDAN BİLGİ İSTEYİNİZ.


Ljubljana 89 Eur  
Münih 111 Eur  
Roma 220 Eur  
Toronto 333 Eur  
Pekin 400 Eur  
  Online uçak bileti rezervasyonlarınız
için lütfen aşağıdaki butona tıklayınız
 


    Şirket Profili   |   Hizmetlerimiz   |   Vize Bilgileri   |   Geziler   |   İletişim

    © 2005 Jules Verne Travel & Event
    Büyükdere Caddesi No.112 Esentepe,Şişli - Istanbul TURKEY
    Tel: +90-212- 266 63 63
    Fax: +90-212-266 98 30