İşte Dolce Vita: Palazzo Margherita

 

"Rüyaların gerçeğe dönüştüğü yer" İtalya'nın topuk bölgesi olarak bilinen Puglia'da karşınıza çıkıyor. Antik mağara evleri ile ünlü olan UNESCO Dünya Mirası Listesi olan Matera kasabasına yakın, tarihi antik çağlara dayanmasa da bir o kadar kıymetli geçmişe sahip Palazzo Margherita. 

19. yüzyıl sonunda Margherita ailesi tarafından inşa edilen görkemli villa Francis Ford Coppola tarafından satın alındıktan sonra masal evi olmaya devam ediyor.Küçük, lüks İtalyan stili butik bir otel yaratan Coppola, İtalya'nın henüz fazla keşfedilmemiş bu bölgesine dünyanın her yerinden misafir çekmek, bu güzellikleri paylaşmak istiyor.

Palazzo Margherita ziyaretçilerinin çocuklarıyla birlikte tekrar ve tekrar buraya gelmek isteyeceği bir "ev" hayaliyle yola çıkarak bu hayali gerçeği dönüştürmüşe benziyor.

Sadece 9 odası olan otel, gerçekten de aile sıcaklığını yaşatıyor. Palazzo Margherita'nın iç dekorasyonunda orijinal karo zeminlerin yanı sıra elle boyanmış fresko tavanlar göz alıyor. Özel tasarlanan Kuzey Afrika esintili egzotik fayanslar ve mobilyalar Coppola'nın Tunus doğumlu büyükannesini onore ediyor. Orijinal mermer yüzeyler, antika parçalar odaların vazgeçilmezleri. 

Orijinal mimarisini koruyan odalarda teknolojik detaylar da atlanmamış!  İtalyan sinemasına odaklanan dijital film koleksiyonlarına sahip yüksek çözünürlüklü 3D televizyonlar misafirlerin favorisi!

Bakımlı bahçeleriyle çevrili havuzu, şık avlusu, leziz İtalyan yemekleriyle misafirlerine otantik İtalyan deneyimini yaşatıyor. Palazzo'nun konuksever büyük mutfağında, Basilicata'nın geleneksel yemeklerini ilk elden tatma şansını buluyorsunuz. İtalyan samimiyeti ve neşesini bulacağınız kafelerinde gün boyu keyif yapmak en büyük zevkiniz olacak. Günübirlik turlarla Matera bölgesini keşfedeceğiniz keyifli turları ise Palazzo Margherita’yı ayrıcalıklı kılıyor.

Palazzo Margherita’ya ulaşımın en rahat yolu nedir derseniz, İstanbul’dan direkt olarak Bari’ye uçabilirsiniz. Bari Havalimanı ile otel arası araç ile 1.5 saat sürüyor.

Kahvaltı ve vergiler dahil gecelik 520 Euro’dan başlayan fiyatlarla…

 

Daha detaylı bilgi için: 
travel@julesverne.com.tr 
0212 266 6363 - 137