Akdeniz'de Sizi Gerçeklikten Uzaklaştıran Fransız Adası: Korsika

Korsika, yumuşacık Akdeniz ikliminin esintisinde vahşi bir güzellik; yabani ve aromatik bitki örtüsü ile kaplı geniş makiliklerinde kendi parfümünü üreten kendi başına bir kıta sanki. 

Beyaz-mavi dalgaların dövdüğü kumsalları, yüzlerce kuş türünü barındıran ormanları, denizlerinde balinası ve yunusuyla, dağ yürüyüşlerinde peşinize düşen meraklı tilkileriyle Korsika, apayrı bir flora ve fauna sunuyor ziyaretçilerine. Avrupa’nın en iyi dağ yürüyüşü rotaları arasında yer alan parkurları, gösterişli sahil kasabalarına ve 200 inanılmaz kumsalına yelken açan Katamaranlı deniz programlarıyla multi-aktivite ve multi-kuşak seyahat için ideal bir destinasyon olarak ön plana çıkıyor.

Korsika’nın çekiciliği sadece anakarasıyla sınırlı değil. Kuzey-batı ve Sardinya ’yayla kombine edilen Güney rotalarıyla Katamaran ve yelken programlarının Akdeniz’deki en revaçtaki adresi. Teknelerinin kendi bünyesinde de eğlenceli “oyuncaklarının”  olduğunu belirtmekte fayda var. 

Her ne kadar sahil şeridi ve özellikle Sardinya’ya göz kırpan güney kıyılarıyla göz doldursa da, Korsika, dağ köylerindeki geniş arazilere konuşlanmış, orkidelerle ve zeytin ağaçlarıyla çevrili lüks butik otelleriyle bambaşka bir adaya dönüşüyor.

Küçük balıkçı kasabalarından dağ köylerine kadar utangaç ama sıcacık insanları var Korsika’nın: Eğer işin içinde kutsal üçlü yemek, şarap ve müzik varsa, adalarını anlatmaktan büyük keyif alan Korsikalılar, inatçılıkları, gustoları ve gururlarıyla tam bir İtalyan-Fransız melezi profili çiziyorlar.

En ideal rota olarak tanımlanan Batı sahilleri Bastia, St. Florent, Calvi, Ajaccio ve La Maddelena (Sardinya), hem denizden hem de kıyıdan limitsiz seçenek sunuyor.

Korsika'nın ruhuyla bütünleşmek için, Korsika'da görünenin arkasındaki hazineleri de keşfedebilmek için tek bir keşif haritası yok. Dilerseniz bu Fransız adasını denizden keşfedin ya da ailenizle birlikte doğayı, tarihi, kültürü deneyimleyin!

Çocuklarla “Define adası tadında” Korsika

Korsika tatilde büyüten, öğreten ve eğlendiren bir ada: Çocuklarınızın okumasını istediğiniz tüm kitapları “bir coğrafya” olarak önlerine koyduğunuzu düşünün. Ve bu kitabı 1-2 haftada nefes almadan okuduklarını... İtalyan güneşinin altında bir Fransız güzeli olan Korsika, kendine has “vahşi batısıyla”,  “Alice Harikalar Diyarı”nın Akdeniz versiyonu doğal yaşam parkı ile , Kaplumbağa Köyü ile, gölleri ve şelaleri ile çocukların aklını başından alacak...


Program hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

200 Kumsalıyla Korsika'yı Denizden Keşfedin!

Muazzam sahil şeridiyle Korsika, yumuşacık Akdeniz ikliminin esintisinde bir şiir kadar etkileyici, romantik...Bu şiirin her dizesini denizden keşfetmek ise rüya gibi bir deneyim... Yumuşacık Akdeniz ikliminin esintisinde bu muhteşem adayı denizden keşfetmek ise rüya gibi bir deneyim... 

Korsika’dan Sardinya’ya Yelken açıyoruz... Hadi bize katılın...

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayın!