Bu 23 Nisan Çocuklarınıza Doğanın İçerisinde Bir Mutluluk Hediye Edin!

21-23 Nisan köy, dağ, tepe, bayır Kastamonu

Çocuk oyun-öğrenme-mutluluk üçlemesiyle kurgulanmış şahane bir candır! Hele mevsimlerden ilkbaharsa, uçurtmalar gök mavisini sarılarla, kırmızılarla sarmalamaya başladıysa doğaya dönmenin tam zamanıdır!

Bu bayram mutluluklarımızı sağlıklı topraklara götürmek, beraber ekip biçmek, yumurta toplamak, ekmek yapmak, kirlenmek istiyoruz biz…

23 Nisan’da Kastamonu’nun eteklerine, yemyeşil Bayır Köyü’ne,  İksirli Çiftliği’ne gidiyoruz! Bize katılın, sizin de bir parça toprağınız olsun. Diktiğiniz bir fidan, topladığınız ve pişirdiğiniz mantarlar, süslediğiniz uçurtmalarınız… Akşam ateş etrafında anlatılan orman hikâyeleriniz olsun.

Neler Yapacağız?

Ne zaman /nasıl gidiyoruz?

Madem yeşile gidiyoruz, yeşilden kaçılır mı? Bu yolculuğu keyifli ve neşeli bir yol hikâyesine taşımak istiyoruz. 21 Nisan Cumartesi sabahı macera başlıyor! Eataly bizi unutmadı ve kahvaltı paketlerimizi de hazırladı! 23 Nisan’da Kastamonu’da mutlu göbüşler tadımlarımızı, alışverişlerimizi yapıp İstanbul’a dönüyoruz.

1. Gün   İstanbul-Kastamonu

Sabah erkenden buluşup Kastamonu için depar alıyoruz. Eataly’nin hazırladığı lezzetli kahvaltımızı araçta alıp, manzaranın tadını çıkarıyoruz. Öğlen saatlerinde İksir Resort’e ulaşıp temiz havayı içimize çekiyoruz. Damak çatlatan siyez bulgur pilavı ve kuyu kebabı bizi bekliyor! Yemekten sonra tesis ile ilgili bilgi almak üzere hoşgeldin içeceklerimiz bizi bekliyor. Yorgunluğumuzu attıktan sonra Atatürk’ün Şapka Devrimi'nden önce ziyaret ettiği Seydibey Konağı ve Daday’daki yerel dokuma tezgahlarını ziyaret ediyoruz. Akşamüzeri hobi bahçemiz ekilmek üzere bizi bekliyor. Fidelerimizi ekip akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Açık büfe akşam yemeğini takiben ateş başında gelsin hikayeler, közde patatesler….

2. Gün   İstanbul-Kastamonu-Bayır Köyü

Kentli ruhumuzu geride bırakıp, çiftlik insanına dönüşüyoruz bu sabah. Kahvaltıdan önce çiftlikte yürüyüşe çıkıp inek sağmaya gidiyoruz. Sıcacık süt içiyoruz. Kahvaltıdan sonra atlarla vakit geçiriyoruz. İki saat boyunca onları besliyor ve tımar ediyoruz. Biraz dinlenme, öğle uykusu arasından sonra siyez unlu kurabiye yapımı için kollarımızı sıvıyoruz. Ama önden sucuk ekmek ve bol vitaminli salatalarımızı yiyoruz. 

Bugün günlerden masmavi gökyüzü, rengarenk uçurtmalar.. Kendi uçurtmalarımızı hazırlayıp süsleyerek şenliğe katılıyoruz. Çay saatine yetişip kendi hazırladığımız kurabiyeleri yiyoruz. Biraz dinleniyoruz. Açık büfe akşam yemeğinden sonra eğlenelim biraz: Ya da ateş etrafında marshmellow keyfi yapıp hikayeler de anlatabiliriz.

3.Gün   Bayır Köyü-Kastamonu-İstanbul

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra sevimli dostlarımıza ve İksir Resort çalışanlarına veda ediyoruz. Kastamonu’da rehberimiz keyifli bir gezi programı için bizleri bekliyor. Mahmut Bey Camii, Vedat Tek Kültür Merkezi,  Etnografya Müzesi göreceğimiz yerlerden birkaçı. Öğle yemeğimizde Kastamonu’ya özel simit tiridi veya döner yiyoruz. Pastırma ve lokum alışverişi olmazsa olmaz. İstanbul dönüş yolundayız.

Ücret Bilgisi

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

Önemli Bilgiler

Ulaşım Bilgileri

İstanbul-Kastamonu(Bayır Köyü)-İstanbul gidiş-geliş ve gezi ulaşımları Mercedes Sprinter veya Midibus ile sağlanacaktır. Tek yön yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecek, molalarımız olacaktır.

İksir Resort

Bayır köyünde yer alan İksir Resort Town Yaşam ve Tatil Kasabası tamamen organik bir dokuda olup, gelen misafirlerine köy ve çiftlik hayatını yaşatmayı amaçlıyor. İksir, aynı zamanda tamamen doğal ürünler tadacağınız, çiftlik hayvanlarıyla neşeli zamanlar geçireceğiniz otel konseptinin çok dışında bir tesis. Misafirlere ikram edilen kahvaltılık ürünlerin, sebze ve meyvelerin büyük bir kısmı tesisin yakınında bulunan İksirli Çiftlik’te yetişiyor. El değmemiş, oksijen deposu ormanlardan toplanan ürünler pekmez, marmelat, reçel ve şuruba dönüştürülüyor. Orman çiçekleriyle, dağ kekikleriyle beslenmiş hayvanların sütleriyle yapılan tereyağlarını sadece bölgede yetişen üryani eriğini, siyez bulgurunu, serbest gezen kümes hayvanlarının leziz etlerini, en doğal ürünlerden üretilen tarhanaları, erişteleri ve daha pek çok sağlıklı, doğal ürünü çiftlikte tadıyorsunuz.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 - 137