Bu Yaz Kuzey Ege'de Nerede Kalınır?

Masmavi deniz, mis gibi çiçek kokuları, yemyeşil manzaralar, antik kentlerin izleri, doğal yaşam kuralları, sakinlik, sadelik size de Kuzey Ege'yi çağrıştırıyor mu? İnsan ömrünü uzatan yemyeşil coğrafyası içerisindeki derin izler barındıran köyleri, bölge dokusunu koruyan butik otelleri, lokal tatlar sunan restoranları ile Kuzey Ege deniz kıyısından metrelerce yüksekteki yerleşim yerlerine kadar sadeliği ve doğallığı ile sizi sarıp sarmalıyor. Unutulmaz bir Kuzey Ege rotası için özgün tasarımları, doğa içerisindeki konumları ile ayrıcalıklı hissedeceğiniz butik otelleri sizin için hazırladık. Kuzey Ege'nin en güzel otelleri:

İda Costa, Assos

Assos’un en güzel köşelerinden birini kendine mesken tutan İda Costa, insan ömrünü uzatan bir huzur ve doğallığa sahip. Masmavi Ege Denizi manzarasına ve bahçe manzarasına bakan odaları taş binalarda yer alıyor. En az 30 m2 genişliğindeki odalar sade, enerji veren renklerle dekore edilmiş. Kendi iskelesi sayesinde denize girebilir, güneşi batırırken İda Costa’nın yerel mutfağından çıkan lezzetleri tadabilirsiniz.

*Covid 19 ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığının genelgesine uygun olarak tüm önlemler alınmıştır. Sertifika için müracaat etmeyen İda Costa’da bu sebeple bu sezon SPA hizmete kapalı olacaktır.
*Otele  12 yaş ve üzeri çocuk kabul etmektedir. 

Simurg Inn, Ahmetçe Köyü / Ayvacık

Şehrin grisinden vazgeçip kendini doğanın renklerine teslim eden birinin hayali Simurg Inn. Ayvacık'ın Ahmetçe Köyü'nde tepede yer alan otel önce egemen olduğu manzarasıyla hayran bırakıyor. Bir otel izleniminden ziyade arkadaşınızın evi hissiyatını vermeyi başaran Simurg Inn 5 deluxe oda ve 3 suite oda ile hizmet veriyor. Her biri bağımsız bir taş ev olarak tasarlanan suite odaları tam mahremiyet arayanlar için ideal. Sofrasında her şeyin olabilecek en taze ve doğal halini tercih eden Simurg Inn bu yıl otele 10 dakika uzaklıktaki Simurg Sea plajını da açtı. Otel çevresinde yapılacak doğa yürüyüşleri, safari turları, tarım aktiviteleri ile tüm enerjinizi doğadan alabilirsiniz.

*Otelde Covid 19 ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığının genelgesine uygun olarak tüm önlemler alınmıştır.

Adatepe Ida Blue, Kaz Dağları 

Siz daha varmadan önce sizin için her şeyin düşünüldüğü bir otelde konaklamak şu an en çok ihtiyacımız olan şey! Açıldığı ilk günden beri fiziksel mesafeli bir anlayış hakim aslında Ida Blue’da. Az sayıda odası, geniş alanları ve büyük bahçesi ile doğa içerisinde size arzu ettiğiniz zamanı ve alanı tanıyor. Kaz Dağları’nın tertemiz havası, binlerce yıllık tarihi ile çevrili Adatepe Köyü’nde yer alan Ida Blue öyle zarif dekore edilmiş ki her köşede ruhunuzu okşayan bir detayla karşılaşmanız muhtemel. Her gün doğal ve bölgeye özgü malzemelerle hazırlanan sofralar ise bir kez daha güne, doğaya, dünyaya şükretmek için bir sebep. Rum ve Osmanlı mimari izlerini taşıyan 4 taş evden oluşan otelin sadece 11 odası var. Otele 23 km uzaklıktaki Kozluyalı plajı ise otel misafirlerine ayrılmış.

Farklı oda sayısına sahip olan taş evleri geniş ortak kullanım alanları ile aile ve arkadaş grupları için ideal bir konaklama seçeceği oluşturuyor. Yeni dönemde ev olarak rezervasyon yaptıran misafirlere talep üzerine butler hizmeti de mevcut.

Kozluhan Hotel, Kozlu Köyü / Ayvacık

Tarihi Assos'un hemen yukarısında, 80 haneli Kozlu Köyü'nün bir parçası olan Kozluhan Otel, Kaz Dağları'nın bereketinden yararlanan, yeni normal sürecindeki her aşamada sorumluluk alan işletmelerden. Köyün taş evlerinden oluşan otelin 14 odası var. Ahşabın sıcaklığını otelin her köşesinde hissediyorsunuz. Otel, bu sezon maksimum %60 doluluk oranı ile hizmete veriyor. Otelin 5-6 dakika uzaklıkta Kozluyalı Plajı'nda kendine ait alanı olan otelin plaj hizmetinden de faydalanabilirsiniz.
*Kozluhan Hotel tarafından alınan sağlık ve hijyen önlemleri için tıklayın!

Kozluhan Glamping

Kozluhan Hotel'in plajı Kozluyalı'da şimdi Kozluhan Glamping var. Nefes alan kanvas kumaştan tasarlanan 6 çadır odası ile doğayla filtresiz bir şekilde temas etmek isteyen gezginler bu yuvada kendini özgür ve mutlu hissedecektir. Kuzey Ege'nin masmavi denizi bir yanda, yemyeşil bahçe başka bir yanda! Köy evi sıcaklığını anımsatan dekoru ile kalıplardan uzakta bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.
*Kozluhan Glamping tarafından alınan sağlık ve hijyen önlemleri için tıklayın! 

Peki, Kuzey Ege’de Ne Yapılır?

Size özel Kuzey Ege seyahat programı ve rezervasyon için
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 - 118 veya 132