Dört Farklı Tarihte Dört Farklı Kars Rotası

Bu kış, Kars’ın karlarla örtülü güzellikleriyle tanışmak için yola çıkıyoruz. Farklı tarihlerde, farklı deneyimlerle Kars kültürüne misafir olurken, bu toprakların hikâyelerini rehber Nükhet Everi’den dinliyoruz. 

Rus, Ermeni ve Osmanlı mimarilerini bir arada bulunduran ve bu yapıları korumayı başaran nadir şehirlerimizden biri olan Kars’ın merkezinde dolaşırken açıkhava müzesinde gibi hissedeceğiz. Çıldır Gölü’nün donmasıyla, sonsuz gibi görünen bembeyaz düzlükte atlı kızaklarla yapacağımız gezinin devamında ise balıkçıların buzları kırarak balık tutmalarını seyredeceğiz. Kış aylarında Karslıların en büyük hobisi olan Cirit yarışlarını Sarıkamış’ta izleyecek, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ani Harabeleri’nde geçmişe yolculuk yapacağız.

Kafkas gösterileri ve âşık atışmaları sayesinde Kars akşamları renklenecek.

Farklı tarihlerde hazırladığımız benzersiz Kars gezilerinde Doğu Ekspresi ile yolculuk yapmak isteyen maceraperestleri de kültür ve tarihe odaklanan seyahat severleri de mutlu edecek programlar hazırladık. Bu kış, Kars’ta benzersiz deneyimler yaşamaya hazır olun!

dogu ekspresi

Kendi Doğu masalınızı yazmak için İstanbul’dan başlayıp Kars’a kadar sürecek bir tren yolculuğuna çıkıyoruz. Özellikle son yıllarda yeniden ilgi odağı olan Doğu Ekspresi tren yolculuğu ile beyazlarla örtülü kasabaların, şehirlerin, dağların arasından süzülürken birbirinden güzel görüntüler hafızanıza kazınacak. Kars'ta Rus, Ermeni ve Osmanlı mimarilerini süsleyen binaları gezip, Kafkas gösterisi seyredip, aşık atışması ile gelenekleri tekrar yaşayacağız. Çıldır Gölü'nün buz tutan yüzeyinde atlı kızaklarla gezerken, Kars doğumlu fotoğrafçı Murat Kaya da bizlere eşlik edecek. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Ani Harabeleri'nde ise bir zamanlar bölgenin en kudretli kentinden hikayeleri dinleyeceğiz.

Program Bilgisi ve Rezervasyon için tıklayın!

Taş işçiliğinin en iyi örneklerini barındıran Kars yapıları arasında zamanda yolculuğa hazır olun! Rehber Nükhet Everi ile Taş Köprü, On İki Havariler Kilisesi, Kars Kalesi ve hamamları başta olmak üzere şehrin sokaklarını keşfedecek, Anadolu’nun en zengin kenti Ani Harabeleri'ni gezecek ve 2000 metre rakımlı Çıldır Gölü'nü atlı kızaklarla dolaşma deneyimi yaşayacağız. Çıldır Gölü gezinizde ise fotoğrafçı Murat Kaya bizimle olacak. Kars akşamlarında ise Kafkas gösterisi ve aşık atışmaları bize eşlik edecek.

Program Bilgisi ve Rezervasyon için tıklayın!

Taş işçiliğinin en iyi örneklerini barındıran Kars yapıları arasında zamanda yolculuğa hazır olun! Rehber Nükhet Everi ile Taş Köprü, On İki Havariler Kilisesi, Kars Kalesi ve hamamları başta olmak üzere şehrin sokaklarını keşfedecek, Anadolu’nun en zengin kenti Ani Harabeleri'ni gezecek ve 2000 metre rakımlı Çıldır Gölü'nü atlı kızaklarla dolaşma deneyimi yaşayacağız. Çıldır Gölü gezinizde ise fotoğrafçı Murat Kaya bizimle olacak. Kars akşamları ise Kafkas gösterisi ve aşık atışmalarıyla oldukça renklenecek.

Program Bilgisi ve Rezervasyon için tıklayın!