Evde Spora Devam! En Popüler Egzersiz Uygulamaları

Spor ve egzersiz yapmanın hem fiziksel hem de ruhsal olarak olumlu etkilerini hepimiz biliyoruz. Tüm uzmanlar da güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmanın, düzenli egzersiz yapmanın özellikle bu süreçte ne kadar önemli olduğunu belirtiyor.

Düzenli spor yapanların rutinlerine devam etmesi ve daha önce yoğunluktan zaman bulamayanların egzersiz alışkanlığı kazanması için farklı uygulama, Youtube kanalı ve canlı yayınları sizin için araştırdık. Yoga, pilates, egzersiz uygulamalarıyla evinizden de hareket etmeye devam edebilirsiniz. "Spor hayata tutunmanın bir dalıdır."  motivasyonuyla bedenimize, ruhumuza ve zihnimize iyi bakalım!

Nike

Dilediğin zaman, dilediğin yerde yapabileceğin 150’nin üzerinde ücretsiz antrenman seçeneği sunan Nike’ın spor uygulamasında kuvvet antrenmanından yogaya kadar farklı birçok egzersiz alternatifi var. Kendinize özel planlar oluşturabileceğiniz uygulamayı App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

Fitify

Sizi daha sağlıklı bir yaşam tarzına alıştırmayı hedefleyen Fitify uygulaması 850'nin üzerinde antrenman programı ile egzersiz hayatını renkli ve eğlenceli kılıyor. Kendi vücut ağırlığınızda, ekipmana ihtiyaç duymadan yapacağınız egzersizler olduğu gibi spor aletleri ile yapabileceğiniz programlar da mevcut. Kilo vermek, yağları yakmak ve kas/güç kazanmak için farklı egzersizleri bulacağınız uygulamada kendinize özel fitness planınız oluyor. App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

7

New York Times'ın "Minimal Yatırım ile Maksimum Sonuçlar" olarak adlandırdığı 7 dakikalık egzersizler ile kilo kaybı ve kilo ve kardiyovasküler fonksiyonu geliştirmek için ideal uygulamalardan.  Egzersizler yüksek yoğunluklu devre eğitimi yani HICT antrenmanı üzerine kurulu. App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

Warp up & Cooldown

Fitify uygulamasının bir alt uygulaması olan Warm Up & Cool Down, egzersiz öncesi ve egzersiz sonrası ısınma, esneme, vücudu kuvvetlendirme egzersizlerine yer veriyor. 5'ten fazla vücut ağırlığı egzersizini ekipman gerektirmeden spora başlamadan önce antrenman sonrası uygulayabilirsiniz. App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

Fitonomy

Kilo verme, kas yapma ve beslenme planı için hazırlanan bir uygulama. 550'den fazla egzersiz, 100'den fazla eğitim programı, 250'den fazla sağlıklı tarif ve su izleyici modelleri ile 360 derecelik bir takip imkanı veriyor. App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

JEfit

JEFIT gücünüze, kilonuza ve yağ kaybınıza ve yeni başlayanlardan ileri seviyeye kadar egzersiz hedefine ulaşmaya yardımcı oluyor. Kişisel gelişiminiz göre yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Antrenmanlarınızı kaydetmek ve izlemek için ayrıntılı egzersiz programları, HD video ile antrenman programları var. App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

Tone It up

Kadınlar için tasarlanan Tone It Up profesyonel eğitimler eşliğinde özel egzersizler, ilerleme kaydetmenize yardımcı olacak programlar, beslenmenizi şekillendirecek öneriler, günlük hatırlatma ve egzersiz motivasyonu özelliklerine sahip. Yüzlerce sağlıklı tarif seçeneği de sunan uygulamada vejetaryen, vegan, yüksek protein ve glütensiz seçimler mevcut. App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

Workout Trainer

Workout Trainer ile ne zaman ve nerede istersiniz egzersiz yapabilirsiniz! Uzman antrenörler tarafından yönetilen binlerce ücretsiz antrenman ve özel antrenman programları mevcut. App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

Sweaters Community

Aslında sadece egzersiz ve antrenman programlarıyla değil sporcuları ve spor yapan herkesi buluşturan bir topluluk Sweaters. Sporu seven herkesi buluşturan uygulama spora dair tüm bilgileri tek bir platformda topluyor. Yeni spor arkadaşları edinme, sağlıklı yeme-içme noktaları, spor mağazaları gibi imkânlar tanıyan Sweaters evde kaldığımız bu süreçte de canlı yayınları ve sağlıklı tarifleriyle destek olmaya devam ediyor.

MACfit

MAC spor kulübünün uygulaması kilo verme, güç, denge, kas yapma gibi farklı hedeflere göre egzersiz ve antrenmanlar sunuyor. Uzman eğitmenler tarafından hazırlanan antrenman programlarını uygulayabilir, antrenmanız geçmişinizi takip edebilirsiniz.

Gökçen Arıkan

Anadolu Üniversitesi / Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği ve Antrenörlük mezunu olan Gökçen Arıkan Youtube kanalında farklı programları ile tüm vücudunuzu çalıştıran, kas gruplarını güçlendiren, vücut dengesini sağlayan antrenmanlar yayınlıyor.

Yoga & Pilates

Asana Rebel

Fit olmak, kilo vermek ve sağlıklı yaşam tarzını benimsemek isteyen herkes için uygun olan Asana Rebel bir yoga ve fitness uygulaması. Yogadan ilham alan fitness egzersizleri ile zinde olmak mümkün. App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

5 Minute Yoga 

Hızlı ve kolay günlük yoga egzersizleri isteyenler için tasarlanan uygulama yeni başlayanlar için egzersizleri ideal hale getiren basit ama etkili yoga pozlarından oluşan bir seçim sunuyor. Her pozun doğru şekilde uygulanması için ayrıntılı talimatların olduğu uygulama yoga hareketlerinizi etkili tutmak için yardımcı oluyor. Her seans 5 dakika sürüyor. App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

Yogaila

Bir anda hepimizin hayatına giren Zoom uygulaması üzerinden canlı yoga dersleri veren Yogaila farklı yoga türlerine özel programlarıyla eğitimlerine devam ediyor. Yogaila.com internetten sitesinden üyelik, derslere katılım hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yogaşala

Kelime anlamı “yoga evi” olan YogaŞala, 2001 yılında Türkiye’nin ilk yoga merkezi olarak açıldı. Yoga evi bugün birden fazla şubesi olan ve uzman eğitmenler eşliğinde yoga eğitim ve programlarına devam ediyor. Evde kaldığımız bu süreçte de sağlam beden, sağlam zihin düşüncesiyle Instagram hesabından herkese açık online derslerine devam ediyor.

Cihangir Yoga 

2006 yılında yoganın iyileştirici gücünden daha çok insanın faydalanması, ulaşılabilen herkesin hayatına iyilik katma amacıyla kurulan Cihangir Yoga  “Herkese Yoga” felsefesini benimsiyor. Her seviyeye göre hazırlanan yoga derslerini Youtube kanalında takipçileriyle paylaşıyor.

Her Yerde Pilates 

Yüzlerce online pilates dersi, kişiye özel pilates programı hizmetleri sunan Her Yerde Pilates üyelik sistemi ile çalışıyor. Aylık, 6 Aylık, 12 Aylık üyelik paketleri olan uygulamada 30’un üzerinde uzman eğitmen yer alıyor. İnternet sitesinden ücretsiz deneme derslerine katılabilir ve üyelik oluşturabilirsiniz.

Pilates Günlüğü 

Pilates egzersizleri ve beslenme önerileri paylaşan Pilates Günlüğü ile düzenli pilates alışkanlığı kazanabilirsiniz. Instagram hesabı üzerinden dersleri ve egzersizleri takip etmeniz mümkün.

Şimdilik #EvdeKalTürkiyem #EvdenKeşfet #ŞimdiHayalEtSonraSeyahatEt
travel@julesverne.com.tr