Ücretsiz Erişebileceğiniz Türkçe Kitap ve Dergiler

Corona virüs (koronavirüs) günlerinde zorunlu olmadıkça evde zaman geçirirken bu zamanı nasıl değerlendireceğimiz de bize bağlı! Tam bu noktada  #EvdeKal #StayAtHome kampanyasına destek veren birçok yayıncı kurum ve kuruluş normalde ücretli olan platformlarını herkesin faydalanması için ücretsiz olarak yayına açtı. Hem yetişkinler hem de çocuklar için ulaşılır olan Türkçe e-dergi ve e-kitap listesini sizler için derledik. Ücretsiz erişime açılan Türkçe kitap ve dergiler…

Dergilik

Dergilik  Bilim, Anne ve Bebek, Çocuk, Dekorasyon, Eğitim, Kültür & Sanat, Magazin gibi farklı birçok konuda dergi ve gazetelere mobil olarak erişim imkanı sunuyor. #EvdeHayatVar desteğini de dergilere ücretsiz erişim sunarak gösteriyor. Siz de ilginizi çeken dergilei okumak için Google Play Store ve Apple Store'dan uygulamayı indirebilirsiniz.

Yeni E Dergisi

Kültür, sanat ve edebiyat dergisi olan Yeni E, Nisan ayı sayısını dijital olarak yayınladı. Siz de buradan derginin son sayısına ulaşabilirsiniz. 

Toplumsal Tarih Dergisi

264 aydın tarafından Eylül 1991'de Türkiye Ekonomik ve Toplumsal Tarih Vakfı adıyla kurulan Tarih Vakfı'nın yayını olan ve Türkiye'de 20 yılı geride bırakan tek tarih dergisi Toplumsal Tarih dergisinin yeni sayısı dijitalde! Derginin Nisan ayı sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Mehmet Akif Araştırmaları Merkezi

Mehmet Akif Araştırmaları Merkezi, Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı tarafından Mehmed Âkif Ersoy’la ilgili faaliyetleri sürekli hale getirmek, çalışmaları değerlendirmek amacıyla kuruldu.  Mehmet Akif Ersoy'un edebiyatı, dönem edebiyatı ve çevresi başta olmak üzere birden çok yayını olan araştırma merkezinin kitaplarını buradan okuyabilirsiniz. 

Kütüphanem Cepte Halk Kütüphaneleri 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü‘nün yeni hizmeti ‘’Kütüphanem Cepte” uygulaması, herkese erişim imkanı sunuyor.  Uygulamayı telefonunuza indirerek kendi kitaplığınızı oluşturabilir ve e-kitap okuyabilirsiniz. Google Play Store ve Apple Store'dan indirebilirsiniz.

Tubitak Yayınları

Tubitak gençler ve çocuklar için dergi yayınlarını ücretsiz olarak açtı. Bilim ve Teknik, Bilim Çocuk ve Meraklı Minik sayılarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Metis Kitap

Metis Yayınları tarafından yayımlanan Defter ve Metis Çeviri dergilerinin tüm yazı ve ürünlerine yayın şirketinin web sitesinde, arşiv bölümünden ulaşabilirsiniz. Metis Yayınları dergilerini okumak için tıklayın!

İthaki Yayınları

Çağdaş edebiyat, felsefe, tarih, siyaset kuramı, edebiyat eleştirisi, çocuk kitapları, dünya klasikleri ve çizgi roman gibi alanlarda eserler yayınlayan İthaki Yayınları her gün editörlerinin seçtiği iki adet öyküyü Twitter hesabı üzerinden yayınlıyor. Buradan ulaşabilirsiniz. 

Socrates Dergi

Can Yayınları tarafından çıkarılan aylık spor dergisi Socrates Dergi, bu süreci estekelemk için tüm yayınlarını 30 gün boyunca ücretsiz yayınlıyor. Dergi sayılarının dijital versiyonlarını okumak için abonelik esnasında “SOCRATESYANINDA” kodunu girmeniz gerekiyor. Ücretsiz üyelik sürecinden faydalanmak için tıklayın! 

Trendeki Yabancı 

Can Yayınları'nın öykü uygulaması Trendeki Yabancı her ay yayımlanan bir öykü dergisi. 30 gün boyunca faydalanabileceğiniz ücretsiz erişime açılan uygulamanın bugüne kadar çıkan sayılarını ve klasikler serisinin bazı eserlerini okuyabilirsiniz. Trendeki Yabancı telefon uygulaması Google Play Store ve Apple Store'da. 

Sinematek

Bir "Film Okulu" olan Sinematek düzenlediği farklı sinema kurslarıyla biliniyor. Dijital sinema kütüphanesini oluşturan Sinematek yayınları aslında her zaman ücretsiz olarak erişime açık. Daha önce gözünüzden kaçtıysa sinema sanatına odaklanan dergi, kitap, makale yayınlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdilik #EvdeKalTürkiyem #EvdenKeşfet #ŞimdiHayalEtSonraSeyahatEt
travel@julesverne.com.tr